Już w pierwszym secie Natalia Bamber-Laskowska upadła skręcając staw skokowy. Ale przyjmująca powróciła do gry i poprowadziła BKS Aluprof do wygranej w tie-breaku.

W pierwszym secie ton gry nadawały gospodynie, które szybko zyskały przewagę i wygrały seta. Druga partia należała już do przyjezdnych, które szybko zdobyły przewagę (8:3) i umiejętnie utrzymywały przewagę. W trzeciej partii zupełnie nie funkcjonował blok oraz atak w bielskim zespole. Gospodynie skrzętnie wykorzystały kryzys w szeregach BKS Aluprof i wyszły na prowadzenie w całym spotkaniu.

Czwarty set okazał się najbardziej dramatycznym w całym spotkaniu. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Bielska-Białej, a sygnał do skutecznego finiszu dała Małgorzata Lis swoją dobrą zagrywką.

W tie-breaku zespół Leszka Rusa do zwycięstwa poprowadziła Natalia Bamber-Laskowska (MVP spotkania).

Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 18:25, 25:12, 27:29, 13:15)

BKS: Lis, Bamber-Laskowska, Muhlsteinova, Trojan, Strózik, Beier, Wojtowicz (libero) oraz Horka, Piśla, Pelc.