Po serii trzech porażek z rzędu, zespół BKS Aluprof sięgnął po upragnione zwycięstwo. W niedzielę siatkarki Leszka Rusa w trzech szybkich setach odprawiły Developres Rzeszów.

Gładkie zwycięstwo w pełni nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, bo drużyna z Rzeszowa pokazała wielki charakter i ogromne serce do gry. Początek meczu należał do ekipy przyjezdnej, która na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5, ale w połowie seta na prowadzenie wysunął się zespół BKS Aluprof. Znakomita dyspozycja w ataku pozwoliła gospodynią wygrać pierwszą partię.

Drugi set wyglądał już inaczej. Zespół trenera Leszka Rusa prowadził niemal od początku tej partii i wygrał zasłużenie. Trzeci set był podobny do pierwszego. Przez długi czas prowadził Developres Rzeszów, ale siatkarki z Bielska-Białej nie pozwoliły odskoczyć na zbyt wiele punktów swoim rywalkom. W końcówce seta odskoczyły na kilka punktów i sięgnęły po wygraną.