Okazale wypadła inauguracja rozgrywek ligowych przez BKS Aluprof w Bielsku-Białej. W hali pod Dębowcem siatkarki szybko rozprawiły się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych. Ale bielszczanie szybko odrobiły straty i prowadziły na pierwszej przerwie technicznej (8:5) Na zagrywce była już wtedy Natalia Bamber-Laskowska, a drużyna Leszka Rusa zdobyła dwanaście punktów (!) w jednym ustawieniu. Set szybko rozstrzygnięty został na korzyść miejscowych, zupełnie podobnie jak druga odsłona sobotniego pojedynku.

Najwięcej emocji przyniosła ostatnia partia. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskie prowadziły nawet kilkoma punktami (7:4) i przez dłuższy czas były z przodu. Ostatecznie końcówka należała do BKS Aluprof, który sięgnął po drugą wygraną w lidze.

Autorem zdjęć jest Bartłomiej Budny.

Najlepszą zawodniczka spotkania wybrana została Mariola Wojtowicz.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:15, 25:14, 25:20)

BKS Aluprof: Lis, Bamber-Laskowska, Trojan, Beier, Wilk, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Moskwa, Strózik, Piśla.