Helena Horka poprowadziła BKS Aluprof do premierowej wygranej w nowym sezonie. Bielszczanki jako ostatnie zainaugurowały nowy sezon i pokonały Naftę Piła.

W pierwszym secie szybciej nerwy opanowały siatkarki z Bielska-Białej, które od pierwszej przerwy technicznej rozpoczęły budowanie przewagi. W środkowej części partii BKS Aluprof wysoko prowadził (16:11), ale nie zamierzał na tym poprzestać. Błędy w zagrywce bielskie siatkarki nadrabiały blokiem, w czym brylowała Aleksandra Trojan. Skuteczność na siatce prezentowała Helena Horka.

W drugiej odsłonie meczu wydawało się, że nic się nie zmieni. Bielszczanki bardzo szybko objęły prowadzenie i na pierwszej przerwie tecznicznej prowadziły (8:3). Na tym skończyła się dobra gra zespołu Leszka Rusa, który oddał środkową część seta.

Trzecia partia rozpoczeła się od wysokiego prowadzenia przyjezdnych. BKS Aluprof szybko odskoczył na kilka punktów i do końca kontrolował przebieg spotkania. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miał set czwarty, który dał zwycięstwo w całym spotkaniu.

Nafta Piła - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 11:25)

BKS: Horka, Lis, Trojan, Muhlsteinova, Beier, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Pelc, Bamber-Laskowska, Strózik.