W pięciu setach BKS Aluprof przegrał z Budowlanymi Łódź. Był to ostatni sparing zespołu Leszka Rusa przed startem sezonu 2014/2015. Za tydzień bielszczanki zmierzą się z Naftą Piła.

Pierwszy set wyraźnie wygrały gospodynie, które zwyciężyły bardzo wysoko. W drugiej partii sytuacja na boisku była zgoła odmienna. To zespół z Bielska-Białej był lepszy i wygrał w pełni zasłużenie. Trzecia odsłona meczu padła łupem łodzianek, choć jeszcze w końcówce seta sporą przewagę miały podopieczne Leszka Rusa (21:17), ale później miały spory problem z przyjęciem zagrywki.

Bielszczanki ponownie pokazały, że mają charakter i w czwartym secie rozbiły zespół, znakomicie radząc sobie praktycznie w każdym elemencie siatkarkiego rzemiosła. Decydujący set padł łupem gospodyń, które zwyciężyły w całym spotkaniu.

Budowlani Łódź  - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 18:25, 27:25, 15:25, 15:7)
BKS: Lis, Horka, Piśla, Muhlsteinova, Trojan, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Wilk, Bamber-Laskowska, Strózik.