W trzech setach BBTS pokonał w meczu sparingowym ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Bielszczanie znakomicie prezentowali się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Pierwsze dwa sety tego spotkania bielski zespół rozegrał znakomicie. BBTS kończył niemal wszystkie piłki, popisywał się blokami i asami serwisowymi. ZAKSA grała nieco ospale, podopieczni Sebastiana Świderskiego dopiero w trzeciej partii narzucili swój rytm gry, jednak w połowie seta goście z Bielska-Białej dogonili rywali, a po skutecznym bloku na Michale Ruciaku wyszli na jednopunktowe prowadzenie (18:17).

Kilka akcji później ważną i trudną piłkę skończył wprowadzony chwilę wcześniej Kamil Kwasowski (21:20). As serwisowy Wojciecha Sobali (23:21) przesądził o wszystkim, bowiem nic nie mogło zatrzymać rozpędzonych bielszczan.

W przyszłym tygodniu zespół Piotra Gruszki wystąpi w Memoriale im. Z. Ambroziaka.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (17:25, 21:25, 23:25)
BBTS: Pilarz, Sobala, Ferens, Bućko (Kwasowski), Kapelus, Polański oraz Dębiec (libero).