Pierwszą porażkę podczas tegorocznych przygotowań odniósł w Karpaczu zespół BKS Aluprof. Pogromcą zespołu Leszka Rusa okazał się mistrz Niemiec, zespół Dresdner SC

Po ubiegłotygodniowym turnieju w Bobolicach, gdzie BKS Aluprof wygrał wszystkie trzy mecze, tym razem bielskie siatkarki musiały uznać wyższość przeciwniczek z Dresdner SC. Podopieczne trenera Leszka Rusa lepsze od Niemek były tylko na początku meczu, gdy wygrywały różnicą kilku punktów.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Niemek (4:0, 8:2). Bielszczanki odrobiły straty, ale końcówka seta znów należała do przeciwniczek. W trzeciej partii siatkarki dotrzymywały kroku Niemkom tylko na początku. Zespół z Bielska-Białej poniósł wysoką porażkę w tej części gry i w konsekwencji w całym spotkaniu.

Porażka z niemieckim zespołem jest pierwszą przegraną bielskich siatkarek w obecych przygotowaniach do sezonu.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Dresdner SC 0:3 (20:25, 18:25, 13:25)
BKS: Horka, Lis, Trojan, Strózik, Łyszkiewicz, Muhlsteinova, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Pelc, Klein, Wilk, Bamber-Laskowska.