Trzy zwycięstwa odniósł w tegorocznym turnieju Beskidy zespół BBTS. Gospodarze zawodów okazali się wyjątkowo niegościnni, tracąc podczas całej imprezy tylko dwa sety.

Pierwszy mecz bielscy siatkarze rozegrali z drużyną UMKS Kęczanina Kęty. Zespół trenera Piotra Gruszki wygrał gładko w trzech setach (25:23, 27:25, 25:23). W wyjściowej szóstce wybiegli: Michał Błoński, Bartłomiej Neroj, Bartosz Bućko, Wojciech Sobala, Bartosz Buniak, Kamil Kwasowski, Przemysław Czauderna (libero). Zagrali także Wojciech Ferens, Grzegorz Pilarz i Sergiej Kapelus.

W drugim meczu pierwszego dnia turnieju BBTS pokonał drużynę SK Posojilnica Aich/Dob 2:1 (25:20, 20:25, 25:20) i tym samym zapewnił sobie grę w finale. W wyjściowej szóstce na boisku pojawili się: Grzegorz Pilarz, Bartosz Bućko, Wojciech Ferens, Sergij Kapelus, Łukasz Polański, Wojciech Sobala oraz Michał Dębiec. W dalszej części zagrali Kamil Kwasowski i Michał Błoński.

Finałowym przeciwnikiem BBTS-u był MKS BANIMEX Będzin. Bielszczanie w czterech setach odprawili z kwitkiem tegorocznego beniaminka PlusLigi i zwyciężyli w całym turnieju (25:14, 20:25, 25:22, 25:18).