Czterech setów potrzebowały siatkarki BKS Aluprof by pokonać Pałac Bydgoszcz. Leszek Rus całkowicie wymienił wyjściowy skład zespołu w porównaniu z pierwszym meczem.

Pierwszy set dość niespodziewanie wygrała drużyna z Bydgoszczy. Bielszczanki prowadziły tylko na początku seta. W drugim secie zawodniczki BKS Aluprof od początku były lepsze. Prowadzenie przerodziło się szybko w pięć punktów przewagi (12:7), które siatkarki utrzymał do końca tej odsłony meczu i wygrały.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Pałacu. Na szczęście bielszczanki wróciły do dobrej gry i odzyskały kontrolę nad meczem. Szybko objęły prowadzenie i rozpoczęły budowanie zwycięstwa.

Czwartą partię lepiej rozpoczęły siatkarki z Bydgoszczy, które prowadziły nawet różnicą siedmiu punktów (12:5). BKS Aluprof jednak nie dawał za wygraną i zdecydowanie poprawił grę dzięki czemu w błyskawicznym tempie odrabiał straty doprowadzając do remisu (18:18). Chwilę później podopieczne Leszka Rusa prowadziły, a po kolejnych kilku akcjach wygrały seta i cały mecz.

MVP: Helena Horka

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Pałac Bydgoszcz 3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:21)
BKS: Horka, Lis, Pelc, Klein, Piśla, Wilk, Wojtowicz (libero) oraz Trojan, Muhlsteinova, Łyszkiewicz.