Z nieplanowanymi przerwami toczyło się spotkanie pomiędzy BKS Aluprof a SK Bank Legionovia. Zespół z Bielska-Białej nie dał wybić się z rytmu i zwyciężył w trzech partiach.

Bielskie siatkarki rozpoczęły dobrze i prowadziły w pewnym momencie różnicą trzech punktów (12:9). Z czasem przewaga BKS Aluprof została zniwelowana i do głosu doszły siatkarki z Legionowa, które szybko zdobyły przewagę (20:16). Chwilę zawodniczki z Legionowa miały dwie piłki setowe, ale drużyna Leszka Rusa doprowadziła do remisu, a następnie przechyliła szalę na swoją stronę.

W drugiej odsłonie meczu znów doszło do zaciętej końcówki. Po raz kolejny set rozpoczął się od prowadzenia bielszczanek (5:3), ale rywalki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie (8:7). Chwilę później przewaga Legionovii wzrosła do pięciu punktów (12:7), ale BKS Aluprof potrafił odrobić straty (18:18). W końcówce bielskie zawodniczki po raz kolejny zachowały więcej zimnej krwi.

Trzecia partia toczyła się już pod dyktando bielszczanek, które systematycznie powiększały przewagę i wygrały 25:16. MVP spotkania została wybrana Natalia Bamber-Laskowska. W sobotę BKS zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz.

MVP: Natalia Bamber-Laskowska

BKS Aluprof Bielsko-Biała - SK Bank Legionovia 3:0 (27:25, 25:23, 25:15)
BKS: Lis, Bamber-Laskowska, Muhlsteinova, Trojan, Strózik, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero)