Wielkie emocje przyniosło spotkanie decydujące o awansie do kolejnej fazy turnieju UEFA Futsal Cup. Bramkę dającą awans na dwie sekundy przed końcem zdobył Radek Polasek!

Mistrz Polski mecz z liderem grupy rozpoczął najgorzej jak mógł. Biało-zieloni, podobnie jak w starciu z Litwinami, jako pierwsi stracili bramkę i musieli gonić wynik. Doprowadzić do remisu udało się dopiero na początku drugiej części gry. Następnie gospodarze zawodów długo bezskutecznie próbowali sforsować fińską defensywę.

Na trzy i pół minuty przed końcem spotkania o czas poprosił trener Adam Kryger, a Douglas szykował się do pełnienia funkcji lotnego bramkarza. Bielszczanie musieli postawić wszystko na jedną kartę, bowiem remis faworyzował rywali i oznaczał odpadnięcie z europejskich pucharów. Mozolnie budowane akcje ofensywne długo nie przynosiły rezultatów. Kilkanaście sekund przed końcem strzelał Radek Polasek, ale piłkę odbił do boku fiński bramkarz.

Autorem fotogalerii jest Bartłomiej Budny.
Awansowali, więc trener Adam Kryger musiał pożegnać się ze swoją fryzurą. Dlaczego?

Kilka sekund później Polasek ponownie huknął z dystansu i na dwie (!) sekundy przed końcową syreną zagwarantował mistrzom Polski awans do fazy głównej turnieju UEFA Futsal Cup. Bielszczanie za miesiąc pojadą na Łotwę!

Rekord Bielsko-Biała - FS Ilves Tampere 2:1 (0:1)
Bramki: Szłapa (23'), Polasek (40') - Jyrkiainen (8')

Rekord: Brzenk - Janovsky, Popławski, Polasek, Franz, Szymura, Szłapa, Douglas, Marek, Kmiecik.

Rekord awansował do rundy zasadniczej futsalowej Ligi Mistrzów, która zostanie rozegrana w dniach 30 września - 5 października. Polski klub zagra w grupie z Iberią 2000 Tbilisi (Gruzja), Nikarsem Ryga (gospodarz - Łotwa) oraz zwycięzcą grupy H.

***

W spotkaniu o trzecie miejsce wysokie zwycięstwo odniósł litewski Lokomotyvas Radviliskis.

Lokomotyvas Radviliskis - Perth Saltires 10:2 (2:1)

bak