Drugą porażkę ponieśli futsaliści Perth Saltires, którzy ulegli FS Ilves Tampere. Finowie w sobotę o awans zagrają z Rekordem. Mistrz Polski z problemami pokonał Litwinów.

Kolejną druzgocącą porażkę ponieśli w BIelsku-Białej zawodnicy mistrza Szkocji. Tym razem oprawcami okazali się futsaliści z fińskiego Tampere, którzy już do przerwy prowadzili różnicą ośmiu bramek. Po zmianie stron Finowie dołożyli jeszcze cztery trafienia i z dwoma zwycięstwami prowadzą w grupie C turnieju preeliminacyjnego UEFA Futsal Cup. W sobotę zmierzą się z gospodarzami zawodów.

Szkoca drużyna nie zdobyła jeszcze podczas bielskiej imprezy nawet bramki.

Perth Saltires - FS Ilves Tampere 0:12 (0:8)
Bramki: Simila (2', 20', 20'), Jyrkiainen (6', 8', 19', 19', 25'), Martiskainen (14'), Gronholm (27'), Majamaa (30'), Stenholm (35')

***

Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do mistrzów Litwy. Goście przeprowadzili dwie skuteczne akcje, po których wyjmował piłkę z siatki Bartłomiej Nawrat. Sygnał do ataku dał najbardziej doświadczony w bielskiej drużynie Andrzej Szłapa. Asystent trenera Adama Krygera jeszcze przed przerwą zdobył bramkę kontaktową. Po zmianie stron do remisu doprowadził Michał Marek.

Autorem zdjęć jest Bartłomiej Budny.

Następnie do siatki trafił Radek Polasek i sympatycy biało-zielonych mogli odetchnąć z ulgą. W 32. minucie pięknym uderzeniem z "dużego palca" popisał się Artur Popławski. Kapitan futsalowej reprezentacji Polski otrzymał podanie od Szłapy i huknął na bramkę z dziewięciu metrów. Wygraną bielszczan przypieczętował świetnie spisujący się w defensywie Douglas.

Taki wynik oznacza, że zgodnie z przypuszczeniami, wszystko rozstrzygnie ostatni mecz turnieju. W sobotę mistrzowie Polski zmierzą się z Finami. Bielszczanie, aby myśleć o awansie do kolejnej fazy UEFA Futsal Cup, muszą zwyciężyć. 

Rekord Bielsko-Biała - Lokomotyvas Radviliskis 5:2 (1:2)
Bramki: Szłapa (18'), Marek (23'), Polasek (24'), Popławski (32'), Douglas (34') - Zagurskas (10'), Barevicius (15')

Rekord: Nawrat (Brzenk) - Machura, Szymura, Janovsky, Franz, Szłapa, Douglas, Kmiecik, Łysoń, Polasek, Popławski, Marek, Mentel.

bak