Wiesław Popik co najmniej powtórzy sukces z ub. roku. Siatkarki BKS Aluprof awansowały do półfinału mistrzostw Polski. "Stalówki" niebawem czeka rywalizacja o medale.

Choć gospodynie udanie rozpoczęły rywalizację z BKS, to na bardzo dobrej pierwszej odsłonie skuteczna gra łodzianek się zakończyła. Miejscowym sił starczyło tylko na zgarnięcie premierowego seta, później odstawały już poziomem bardzo wyraźnie od przyjezdnych. Bielszczanki w pewny sposób rozstrzygnął trzy kolejne sety na swoje konto, co ostatecznie przyniosło zwycięstwo 3:1. Tym samym podopieczne Wiesława Popika zapewniły już sobie miejsce w najlepszej czwórce ORLEN Ligi. Teraz bielszczanki czekają na swojego półfinałowego rywala.

Równocześnie warto nadmienić kapitalną dyspozycję w środę Gabrieli Wojtowicz. Środkowa punktowała 26 razy, co w przypadku jej pozycji jest świetnym wynikiem. Mierząca 202 centymetry zawodniczka aż 9 punktów zdobyła blokiem, a ponadto sporą ilość punktów dołożyła w ataku. Dzięki temu została wybrana MVP spotkania.

Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (25:20, 19:25, 18:25, 21:25)
BKS: Wołosz, Horka, Sieczka, Cella, Wojtowicz, Bergrova, Sawicka (L) oraz Czypiruk, Pelc, Szymańska, Łyszkiewicz.