Zwycięstwem Ilves Tampere zakończył się pierwszy mecz bielskiego turnieju UEFA Futsal Cup. Wieczorem na parkiecie pojawił się mistrz Polski, który wysoko pokonał Perth Saltires.

Zgodnie z oczekiwaniami futsalowych ekspertów zakończył sie pierwszy mecz turnieju w bielskiej hali pod Dębowcem. Mistrzowie Finlandii od samego początku kontrolowali przebieg spotkania, raz za razem skutecznie kontrując litewskiego rywala.

Kibiców gospodarzy, jak i sztab szkoleniowy bielskiego zespołu, najbardziej cieszy fakt, że w zespole z Tampere nie doszło do żadnych specjalnych roszad personalnych. Finowie nie zaskoczyli składem i z pewnością są drużyną w zasięgiu biało-zielonych.

FC Ilves Tampere - FK Lokomotyvas Radviliskis 5:0 (2:0)
Bramki: Lahtinen (14', 27'), Jyrkiainen (16', 30'), Nyblom (33')

***

Kapitalną dyspozycję strzelecką na początku zmagań pokazali futsalowi mistrzowie Polski. Strzelanie w meczu z Perth Saltaries rozpoczął Paweł Machura, który po indywidualnej akcji pokonał Kamila Kajetaniaka, polskiego bramkarza szkockiej drużyny. Jeszcze przed przerwą bielszczanie dwukrotnie trafili do siatki gości, a po zmianie stron nie mieli litości dla mistrzów Szkocji. 

Klasycznego hat-tricka w spotkaniu ustrzelił Wojciech Łysoń. Dwie bramki zdobyli Machura oraz kapitan zespołu Piotra Szymura. Warto wspomnieć, że gospodarze wielokrotnie obijali słupki bramki Perth, a na słowa uznania zasłużył bramkarz gości. 

Autorem zdjęć jest Bartłomiej Budny.

Po pierwszym dniu zawodów biało-zieloni prowadzą w tabeli bielskiego turnieju UEFA Futsal Cup. W czwartek zespół Adama Krygera zmierzy się z litewskim FK Lokomotyvas Radviliskis. W sobotę mecz, który najprawdopodobniej zadecyduje o awansie.

Rekord Bielsko-Biała - Perth Saltaries 10:0 (3:0)
Bramki: Machura (2', 9'), Marek (16'), Szymura (23', 27'), Szłapa (28'), Łysoń (29', 32' 40'), Douglas (33')

Rekord: Brzenk (Nawrat) - Machura, Franz, Janovsky, Polasek, Szymura, Szłapa, Popławski, Marek, Łysoń, Kmiecik, Mentel, Douglas.

bak