Od 27 lipca w Lesznie Wielkopolskim odbywały się klasyczne mistrzostwa świata w szybownictwie. W klasie 15-metrowej bezapelacyjnie zwyciężył Sebastian Kawa.

Niemal od samego początku prowadzenie objął Kawa, który pierwszego miejsca nie oddał już do końca rywalizacji. Szybownik w całych zawodach wygrał dwie z dziesięciu konkurencji. Podczas ostatniego dnia zmagań był szósty, ale utrzymał pozycję lidera. 253,8-kilometrową próbę wygrał najgroźniejszy konkurent bielszczanina Wolfgang Janowitsch z Austrii, który uplasował się tuż za jego plecami.

To już piętnasty złoty medal Kawy wywalczony podczas mistrzostw świata lub Europy. Na początku lipca członek Aeroklubu Bielsko-Bialskiego wywalczył srebrny medal w zawodach kat. standard, podczas mistrzostw świata w fińskim Loppi.