W trzech rozegranych sparingach bielszczanie zdobyli jak dotychczas 26 bramek. W piątek znakomitą skuteczność zademonstrował Kamil Kmiecik. Mistrz Polski podkręca tempo.

W piątek kolejnym przeciwnikiem biało-zielonych został pierwszoligowy Nbit Gliwice, który nie kryje swego celu na najbliższy sezon, a jest nim awans do ekstraklasy. W pierwszej tercji dwukrotnie Łukasza Groszaka pokonał Kamil Kmiecik, jak do tej pory najskuteczniejszy zawodnik mistrzów Polski podczas letnich przygotowań.

W drugiej części gry najpierw na listę strzelców po akcji Douglasa wpisał się kapitan zespołu Piotr Szymura, a następnie hat-tricka, po dwójkowej akcji z Radkiem Polaskiem, skompletował Kmiecik. W ostatniej części gry swoje bramki zdobyli także gospodarze. W ostatnich minutach trener Adam Kryger wycofał bramkarza. Pdczas grania tego elementu gry, bielszczanie dwukrotnie posłali piłkę do bramki rywali, sami tracąc jednego gola. Ponadto krótkiego rzutu karnego nie wykorzystał Douglas, natomiast Bartłomiej Nawrat obronił przedłużony rzut karny.

Już w najbliższy wtorek w hali przy Startowej o bramki będzie znacznie trudniej. Naprzeciwko bielskiej drużyny stanie Lokomotiv Charków, czyli aktualny mistrz Ukrainy. W dniach 15-16 sierpnia przeciwnikiem Rekordu będzie ERA-PACK Chrudim.

Grano w systemie 3x20 minut.

Nbit Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 2:8 (0:2, 0:2, 2:4)
Bramki: Kmiecik (3', 19', 27', 50'), Szymura (25'), Polasek (45', 57'), Machura (54')

Rekord: Brzenk (Nawrat) - Janovsky, Machura, Popławski, Kmiecik, Łysoń, Szłapa, Douglas, Marek, Szymura, Polasek, Biel.