Zgodnie ze słowami Janusza Szymury zawiązany został komitet organizacyjny bielskiego turnieju UEFA Futsal Cup. Dyrektorem zawodów został Marek Homa, który mówi o organizacji imprezy i 250-cio stronicowej instrukcji turnieju.

Organizatorzy zawodów pracują nad kolejnymi detalami imprezy. - Harmonogram jest gotowy, został przesłany do UEFA, więc lada dzień opublikujemy go. Konkretów powinno przybywać z każdym dniem. Kompletna instrukcja, bardzo rygorystyczna i precyzyjna, to 250-cio stronicowa publikacja. Zawiera m.in. ilustracje dotyczące rozstawienia wszystkiego co ma znaleźć się w hali. Jest też prezentujący krok po kroku scenariusz zawodów. Półtorej strony poświęcono sposobą działania... "podawaczy piłek" - tłumaczy dyrektor zawodów.

W rozmowie ze stroną klubową działacz odnosi się również do kwestii parkietu w hali pod Dębowcem. - Z pomocą Andrei Bucciola przeprowadziliśmy rozeznanie w tym zakresie we włoskiej firmie. Ten kierunek był kosztowny. Swoją pomoc zaoferował też Frantisek Tichy, prezes zaprzyjaźnionego ERA-Packu Chrudim. W efekcie mogliśmy wypożyczyć taką nawierzchnię z Czech, co jednak też nie było tanie. Ostatecznie stanęło na opcji numer trzy. Ale o tym może po urlopie opowie już prezes klubu.

Marek Homa z bielskiego Rekordu potwierdza również nasze wcześniejsze informacje o transmisji imprezy w telewizji Orange Sport, a także snuje wizję przekazu internetowego z turnieju preeliminacyjnego w Bielsku-Białej.

Przeczytaj nasze wcześniejsze publikacje w tym temacie: "Awans w zasięgu" i "Atrakcyjne ceny na Ligę Mistrzów".

bak