Mistrzowie Litwy, Szkocji i Finlandii będą pod koniec sierpnia rywalem Rekordu podczas fazy preeliminacyjnej UEFA Futsal Cup. Losowanie komentuje dla nas trener Adam Kryger.

Szkoleniowiec biało-zielonych z zadowoleniem przyjął wynik losowania w szwajcarskim Nyonie. - Gdybym miał wybierać drużyny przed losowaniem, to z pewnością sam ułożyłbym podobną grupę - mówi trener bielszczan. - Obawiałem się wspominanego Baku United, ale szczerze powiem, że niewiele wemy o tych wylosowanych drużynach. Ich analiza, zbieranie materiałów dopiero się rozpocznie.

Czy mistrz Polski będzie faworytem sierpniowych zmagań? - Wystarczy spojrzeć na trwające mistrzostwa świata w Brazylii. Faworytów już nie ma, są drużyny, które lepiej wyglądają na papierze. Dzisiejsze szkolenie sprawia, że zarówno w dużej piłce, jak i futsalu nie ma już słabeuszy. Atut własnej hali sprawia, że będziemy w lepszej sytuacji.

- Międzynarodowe turnieje w których braliśmy udział pokazywały, że na tym etapie turnieju powinniśmy powalczyć z każdym. Jeśli myślimy o czymś poważnym to będziemy musili skupić się na sobie, na własnych przygotowaniach i udowodnić swoją wartość na parkiecie. Dopiero w fazie "main round", gdy dojdą zespoły z Hiszpanii powinniśmy mieć problemy.

Skład grupy C oraz terminy fazy początkowej UEFA Futsal Cup dostępne, tutaj.

bak