Udanie rozpoczęły fazę play-off ORLEN Ligi siatkarki BKS Aluprof. Podopieczne trenera Wiesława Popika w pierwszym spotkaniu w czterech setach pokonały Budowlane Łódź.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, na drugą przerwę techniczną z minimalną przewagę schodziły przyjezdne (14:16). W kolejnych minutach gra Budowlanych rozsypała się. Przy stanie 24:21 szkoleniowiec Budowlanych poprosił o czas, który pozytywnie wpłonął na jego zawodniczki. Te doprowadziły bowiem do remisu, ale walkę na przewagi wygrały jednak gospodynie. Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych, jednak po kilku chwilach gospodynie prowadziły już sześcioma punktami (16:10) i nie odpuściły do samego końca, zwyciężając do gładko 16.

Po świetnym otwarciu trzeciej partii bielszczanki przedwcześnie rozluźniły się i straciły kilka punktów z rzędu. W efekcie role w trzecim secie odwróciły się i druga przerwa techniczna miała miejsce przy stanie 13:16. "Stalówki" co prawda rzucił się jeszcze do odrabiania strat, jednak po czasie dla łodzianek ekipa przyjezdna dokończyła dzieła. Czwarta partia świetnie rozpoczęła się dla miejscowych. Bielszczanki w tej odsłonie przede wszystkim świetnie serwowały i gładko zwyciężyły w tej partii do 13 i w całym spotkaniu.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Ewelina Sieczka.

BKS Aluprof Bielsko-Biała ? Budowlani Łódź 3:1 (30:28, 25:16, 19:25, 25:13)
BKS Aluprof: Bergrova, Horka, Wołosz, Pelc, Sieczka, Cella, Sawicka (L) oraz Wojtowicz, Frąckowiak, Łyszkiewicz, Szymańska.