W niedzielę na obiekcie w Cygańskim Lesie uroczyście podsumowano miniony rok w wykonaniu zawodników bielskiego Rekordu. O wydarzeniu pisze oficjalna strona klubu.

W trakcie uroczystości wspomniano o tych najświeższych sukcesach biało-zielonych w sezonie 2013/2014. Mówiono więc o futsalowym mistrzostwie Polski seniorów, które jest bezsprzecznie największym dokonaniem 20-lecia BTS Rekord, nie zapominając przy tym o pięciu medalach (w tym dwóch złotych) przywiezionych tylko w tym sezonie z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. Uwadze nie umknęła także trzecia lokata futbolistów w debiutanckim sezonie na szczeblu trzecioligowym oraz wysokie, czwarte miejsce (najlepsze w historii bielskiego klubu) w II lidze teamu dziewcząt. 

- Formuła prowadzenia naszego klubu przez wiele lat sprawdziła się - przyznał Janusz Szymura, prezes Rekordu. - Najpierw zaczęliśmy od infrastruktury. Ponieważ wszystko jest realizowane z własnych środków, dlatego nie możemy sobie pozwolić na jednorazowe, spektakularne przedsięwzięcia. To trwało latami. W Cygańskim Lesie jesteśmy już czternaście lat. Sukcesywnie, rok po roku, obiekt był wzbogacany. W tej chwili ta infrastruktura jest jedną z najlepszych, może nawet w Polsce, a przynajmniej w tej części kraju. To pozwoliło na sensowne szkolenie młodzieży. I dziś możemy świętować sukcesy - dodał.

Najlepszym zobrazowaniem najważniejszych osiągnięć sportowych oraz inwestycyjnych przeobrażeń obiektu przy Startowej była okolicznościowa wystawa fotografii 20-lecia BTS-u, która stanowiła świetną retrospekcję wydarzeń, aż do współczesności.

Wyjątkowość sezonu 2013/2014 znalazła odzwierciedlenie w wyróżnieniach dla wybijających się na sportowym poletku reprezentantów Rekordu oraz szkoleniowców, których udziałem były ponadprzeciętne wyniki. W tym gronie znaleźli się: Andrea Bucciol, Wojciech Gumola, Adam Kryger, Tomasz Skowroński, Piotr Szymura i Bartosz Woźniak.

Na podstawie wewnętrznych, klubowych plebiscytów wyróżnienia otrzymali: Jan Janovsky (ekstraklasa futsalu), Mieczysław SIkora i Szymon Szymański (III liga) oraz Agnieszka Franaszek, Żaneta Midor i Katarzyna Moskała (II liga kobiet). Kilkanaście znaczących postaci Rekordu uhonorowanych zostało odznaczeniami: Janusz Szymura i Piotr Piechówka (srebrne honorowe odznaki PZPN), Piotr Kuś (srebrna honorowa odznaka Śląskiego lZPN), Bartosz Woźniak (brązowa honorowa odznaka ŚlZPN), Piotr Bubec, Andrea Bucciol, Krzysztof Burnecki, Jarosław Krzystolik, Jan Picheta, Adam Piechówka, Andrzej Szal, Andrzej Szymański i Piotr Szymura (odznaki honorowe Beskidzkiego OZPN) oraz Krystyna Kocoł, Iwona Mikler, Tadeusz Pagieła i Tadeusz Polok (medale za zasługi w rozwoju piłki nożnej Beskidzkiego OZPN). Podniosłym momentem oficjalnej części spotkania było nadanie Honorowego członkostwa BTS Rekord - Tadeuszowi Pagiele, Tadeuszowi Polokowi i Lechowi Szymonowiczowi.

bak