Spore emocje przyniósł turniej Bosch Grand Prix Polski, jaki został rozegrany w Bielsku-Białej. Zwycięstwo odniósł zespół Basket Hills, który zagra podczas finału w Gdyni.

Na każdym etapie rozgrywek toczone były mecze o ogromnej dramaturgii i rozstrzygnięciach, które zapadały w ostatnich sekundach lub po dogrywkach. Prawdziwe emocje czekały na wszystkich w meczu finałowym, gdzie zespół YNO Pszczyna stanął naprzeciw gospodarzy z DAAS Basket Hills. Zmieniające się prowadzenie z każdą minutą zapowiadało ogromne emocje w końcówce. Kiedy na 20 seknd przed końcem zespół YNO wyszedł na dwupunktowe prowadzenie wydawało się, że jest już po meczu. Ale gospodarze w samej końcówce odpowiedzieli celnym rzutem zza lini rozdziału i mieliśmy dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry miejscowi wykorzystali posiadanie piłki na rozpoczęcie dogrywki i kolejną "dwójką" zadali decydujący cios, wygrywając 14:12. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy prowadzili rozgrywki w kategoriach młodzieżowych oraz open kobiet. Dopisała frekwencja oraz pogoda. To było prawdziwe święto bielskiej koszykówki.

Zespół z Bielska-Białej w turnieju wystapił w składzie: Grzegorz Błotko, Łukasz Mądry, Robert Kozaczka, Grzegorz Szybowicz. Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj.