To pierwszy letni transfer mistrzów Polski. 25-letni Douglas Neutzling Ferreira w sezonie 2014/2015 przywdzieje "biało-zielone" barwy. Bielszczanie zbroją się na Ligę Mistrzów.

Brazylijczyk jest doskonale znany polskiemu środowisku futsalowemu. W sezonie 2009/2010 występował w FC Nova Katowice, z który zdobył trzecie miejsce w rozgrywkach ligowych. Kolejne trzy sezony popularny Douglas spędził w Wiśle Krakbet Kraków, z którą sięgnął po mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz Puchar i Superpuchar Polski.

Karierę brazylijskiego futsalowca przerwała poważna kontuzja stawu kolanowego, której doznał w połowie 2012 roku. Po przebytej operacji i długotrwałej rehabilitacji zawodnik powrócił do gry, niemniej w listopadzie 2013 roku, po kilku występach ligowych, krakowski klub zdecydował o rozwiązaniu umowy. Gruntowne badania lekarskie przeprowadzone kilka dni temu w ośrodku Galen-Ortopedia w Bieruniu wykazały dobry stan zdrowia Brazylijczyka, stąd nic nie stało na przeszkodzie, aby klub aktualnego mistrza Polski związał się umową z Douglasem.

Kontrakt Rekordu z zawodnikiem obejmuje występy w sezonie 2014/2015, z możliwością przedłużenia o kolejny rok - informuje oficjalna strona klubu.

red