Rekord, dzięki zdobyciu tytułu mistrza Polski, wystąpi w rozgrywkach futsalowej Ligi Mistrzów. Zdradzamy kulisy zmagań, daty oraz cel biało-zielonych w UEFA Futsal Cup.

Zmagania w futsalowej Lidze Mistrzów podzielone są na turnieje w których udział brać mogą jedynie mistrzowie poszczególnych federacji. Reprezentanci najsłabszych z nich (najgroszy ranking) swój udział w rozgrywkach rozpoczynają od turnieju preeliminacyjnego. Początkiem lipca UEFA rozlosuje osiem grup, a w każdej z nich powinny znaleźć się cztery zespoły (chyba, że federacja nie zgłosi drużyny do rozgrywek). Do tzw. fazy "main round" awansują tylko zwycięzcy grup.

Turniej preeliminacyjny zaplanowany został w dniach 26-31 sierpnia. Jednym z organizatorów tego etapu rozgrywek chcą zostać mistrzowie Polski, którzy areną zmagań chcielby uczynić halę przy Karbowej. Czytaj więcej.

Kolejna faza futsalowej Ligi Mistrzów rozegrana zostanie na przełomie września i października. Oprócz ośmiu zwycięzców preeliminacji, udział w rozgrywkach ma zapewnionych szesnaście innych ekip. Organizatorzy losują sześć czterozespołowych grup z których do "elite round" awansują dwie najlepsze. W kolejnej fazie zawodów czekają już cztery drużyny rozstawione - m.in. FC Barcelona, zwycięzca poprzedniej edycji. 

Fazę "elite round" zaplanowano na 18-23 listopada. W czterech czterozespołowych grupach mierzy się szesnaście najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Do Final Four przechodzą tylko najlepsze zespoły w grupie, które losowane są do par półfinałowych. Kolejno rozgrywane są spotkania o pierwsze i trzecie miejsce w turnieju. Wszystko zakończy się pod koniec kwietnia 2015 roku. W ub. roku turniej zorganizowany w Baku wygrała FC Barcelona, która w finale pokonała Dynamo Moskwa.

Jaki cel stawiają przed sobą w tych prestiżowych rozgrywkach mistrzowie Polski? - Awans do "main round" będzie dobrym osiągnięciem - mówi Piotr Szymura. Bielszczanie nie ukrywają, że w przypadku pozytywnej odpowiedzi na starania się o organizację turnieju preeliminacyjnego w Bielsku-Białej, awans do fazy głównej to obowiązek.

bak