To był prawdziwy nokaut w wykonaniu futsalowców Rekordu. Mistrzowie Polski nie pozostawili złudzeń i w rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski wyeliminowali Clearex Chorzów.

Już po upływie ośmiu minut gry, bielszczanie prowadzili różnicą trzech goli. W 3. minucie worek z bramkami otworzył Michał Marek, a dwie minuty później gola dołożył Paweł Machura. Po chwili w roli głównej ponownie wystąpił wychowanek bielskiego Rekordu. Do przerwy gospodarze jeszcze dwukrotnie pokusili się o umieszczenie piłki w siatce chorzowian. Ci, nie zamierzali pozostawać dłużni i w 13. oraz 18. minucie rozpracowali defensywę świeżo koronowanych mistrzów Polski.

Po przerwie na parkiecie rządziła już tylko jedna drużyna. Podopieczni Adama Krygera szybko dołożyli dwie kolejne bramki i pewnie kroczyli po pucharowe zwycięstwo. Tuzin goli uwieńczyło trafienie Radka Polaska na 60 sekund przed końcową syreną.

Dzięki wygranej zespół z Bielska-Białej awansował do 1/2 rozgrywek i wciąż ma szansę na obronę tytułu i podwójną koronę.

Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów 12:3 (5:2)
Bramki: Marek (3', 8'), Machura (6'), Dura (17' 25' z karnego), Łysoń (17'), Franz (22'), Szymura (22', 33'), Mentel (32' z przedłużonego karnego), Bubec (35'), Polasek (39')

Rekord: Brzenk - Szymura, Łysoń, Szłapa, Marek, Machura, Popławski, Polasek, Franz, Dura, Bubec, Mentel.

red