BKS Aluprof w decydującym spotkaniu o piąte miejsce w Orlen Lidze przegrywał już różnicą dwóch setów. Ostatecznie bielszczanki wzniosły się na wyżyny i sięgnęły po zwycięstwo.

Zarówno pierwsza, jak i drugia partia spotkania rozgrywanego w hali przy Karbowej padła łupem przyjezdnych z Muszyny. Zawodniczki trenera Mirosława Zawieracza przebudziły się dopiero w trzecim secie, chociaż na pierwszej przerwie technicznej to rywali prowadziły 8:4. Bielszczanki nie zamierzały się jednak poddawać (16:16) i w końcówce partii przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Od tego momentu na parkiecie dominowały już tylko gospodynie, które w kolejnym secie wygrały 25:13.

W tie-breaku "Stalówki" szybko zdobyły kilka punktów przewagi (8:1), której nie oddały już do samego końca. Była to druga wygrana BKS Aluprof w przeciągu ostatnich dwóch dni, która przesądziła o zajęciu piątej lokaty na finiszu sezonu w Orlen Lidze.

MVP: Helena Horka.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Muszynianka Muszyna 3:2 (21:25, 22:25, 27:25, 25:13, 15:9)
BKS Aluprof: Wilk, Horka, Beier, Ciaszkiewicz, Lis, Nikić, Wojtowicz (L) oraz Szymańska, Trojan, Łyszkiewicz.