Tym spotkaniem Rekord kończył zmagania w tegorocznych rozgrywkach futsal ekstraklasy. Na koniec świeżo upieczony mistrz Polski gładko pokonał gości z Głogowa.

Starcie w Cygańskim Lesie nim na dobre się rozpoczęło, już przyniosło pierwszą bramkę. W drugiej minucie spotkania prowadzenie gospodarzom dał Jan Janovsky, który doprowadził do szaleństwa wypełnioną po brzegi halę przy Startowej. Dziesięć minut później ponownie czeski zawodnik występił w roli głównej i podwyższył prowadzenie biało-zielonych. Goście zdołali odpowiedzieć jeszcze przed syreną oznajmiającą przerwę. Gol Tomasza Urbaniaka w 15. minucie pojedynku był wszystkim na co było tego dnia stać przyjezdnych.

Autorem zdjęć jest Bartłomiej Budny.

W drugiej odsłonie rywalizacji na parkiecie dominowali już tylko bielszczanie. W 29. minucie trzeciego gola dołożył Piotr Bubec, a po chwili do siatki głogowian trafił Artur Popławki. Do końca spotkania trwało już tylko nerwowe oczekiwanie na końcową syrenę, a po zakończeniu pojedynku rozpoczęła się ceremonia dekoracji mistrzów Polski w sezonie 2013/2014.

Rekord Bielsko-Biała - Euromaster Chrobry Głogów 4:1 (2:1)
Bramki: Janovsky (2', 12'), Bubec (29') Popławski (30')

Rekord: Brzenk (Waszka) - Dura, Machura, Szymura, Bubec, Popławski, Franz, Łysoń, Polasek, Mentel, Janovsky, Marek, Szłapa.

red