To było dopiero pierwsze wiosenne zwycięstwo bialskiej Stali. Okazały sukces nad Czarnymi Otmuchów dał drużynie trenera Rafała Góraka awans do grupy mistrzowskiej.

Gospodarze spotkania rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej od początku zaatakowali z pasją i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele.W 30. minucie na strzał po długim rogu zdecydował się Damian Zdolski, a piłka wpadła tuż przy słupku. Pięć minut później bielszczanie za sprawą Filipa Wiśniewskiego podwyższyli na 2:0. W 39. minucie trzecie trafienie na kontro bialskiej Stali dopisał Kamil Karcz.

Autorem zdjęć jest Bartłomiej Budny.

W drugiej połowie do ataku wzięli się goście, jednak mimo kilku prób Krzysztof Kozik. W 72. minucie meczu na indywidualną akcję zdecydował się Wiśniewski, który został sfaulowany w polu kanrym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Zdolski, dla którego był to już siódmy gol w tym sezonie. Pięć minut później świetnej szansy nie wykorzystał wprowadzony po przerwie Marcin Habdas, który będąc przed bramkarzem rywali strzelił niecelnie. Pod koniec meczu świetną szansę miał jeszcze Rafał Łybyk, ale ostatecznie to Wiśniewski ustanowił wynik sobotniej rywalizacji.

Dzieki wygranej BKS Stal awansował do grupy mistrzowskiej w trzeciej lidze.

BKS Stal Bielsko-Biała - Czarni Otmuchów 5:0 (3:0)
Bramki: Zdolski (30', 72' z karnego), Wiśniewski (35', 90'), Karcz (39')

BKS: Kozik - Antczak, Zdolski, Wójcik, Sornat - Caputa (77. Mgłosiek), Wiśniewski, Czaicki (74. Łybyk), Uzoma (63. Habdas) - Karcz, Brychlik.