Ponad 600 zawodników z 71 klubów wzięło udział w X Pucharze Świata w karate WKF - Harasuto Cup. Z łódzkich zawodów z bardzo dobrym wynikiem wrócili zawodnicy bielskiego Atemi.

Zawody Pucharu Świata odbyły się w dniach 1-2 marca w Łodzi. Organizatorem zawodów był łódzki klub karate Harasuto. Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Łodzi oraz Polski Związek Karate.

Z łódzkich zawodów z bardzo dobrym wynikiem wrócili zawodnicy bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych wywalczyli 6 medali - 2 złote i 4 brązowe. Medale z najcenniejszego kruszcu wywalczyli: Mateusz Tomiczek w konkurencji kata indywidualne juniorów oraz Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców. Ci sami zawodnicy odnotowali bardzo dobry wynik zdobywając brązowe medale w konkurencjach: kata indywidualne młodzieżowców - Mateusz oraz Eliza w kata indywidualne juniorek.

W gronie brązowych medalistów znaleźli się również Maciej Wilczek w konkurencji kata indywidualne seniorów oraz Dawid Gaweł w kata indywidualne młodzieżowców.

Nieznacznie tuż za podium uplasowali się Sonia Walaszczyk w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Mikołaj Dobrzyński w konkurencji kata indywidualne młodzików przegrywając walki repasażowe o miejsca trzecie.