W dniu 22 lutego stolica Niemiec była gospodarzem Otwartych Mistrzostw Berlina. Nie zabrakło sporych sukcesów zawodników bielskiego klubu sportów azjatyckich Atemi.

W zawodach wzięło udział 481 zawodników z 66 klubów reprezentujących 13 państw: Niemiec, Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Austrii, Danii, Anglii, Estonii, Włoch, Kenii, Maroko. W  zawodach nie zabrakło zawodników z bielskiego klubu Atemi, którzy indywidualnie zdobyli cztery brązowe medale.

Brązowy medal w kategorii kata indywidualne seniorów wywalczył Maciej Wilczek. Trzy brązowe krążki powędrowały do Elizy Gaweł w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych, juniorek oraz kumite indywidualne juniorek młodszych w kategorii +52kg. Tuż za podium przegrywając walkę repasażową uplasował się Mateusz Tomiczek, a Dawid Gaweł uplasował się na 7. pozycji
.
Był to pierwszy kontrolny start po świąteczno-noworocznej przerwie dla zawodników z Atemi, którzy przygotowują się do Mistrzostw Polski Seniorów w karate WKF, które odbędą się 15 marca b.r.