Siatkarki BKS Aluprof nie pozostawiły złudzeń i z nawiązką odrobiły straty z pierwszego pucharowego starcia. "Stalówki" awansowały do Finale Four krajowego pucharu.

Od początku spotkania stało się jasne, że bielszczanki nie zamierzają stosować taryfy ulgowej. Już pierwszy set zakończył się wygraną BKS Aluprof w stosunku 25:11. Tak wysokie zwycięstwo oznaczało, że liczenie tzw. małych punktów nie będzie już potrzebne, bo bielszczanki już odrobiły całość strat. Rzeszowianki drugą partię zaczęły ambitnie, ale wyrównana gra toczyła się jedynie do pierwszej przerwy technicznej. Później miejscowe odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały sytuację do końca wygranego seta.

Trzeci set miał więc zadecydować o tym, która z drużyn awansuje do Final Four Pucharu Polski. Lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko objęły prowadzenie (4:1, 8:2). Kiedy chwilę później przewaga bielszczanek wzrosła do ośmiu punktów (10:2) pewnym stało się kto wywalczy awans do dalszej fazy rozgrywek. Ostatecznie podopieczne Mirosława Zawieracza zwyciężyły 25:21 i całe spotkanie 3:0.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Developres Rzeszów 3:0 (25:11, 25:18, 25:21)
BKS Aluprof: Nikić, Horka, Lis, Ciaszkiewicz-Lach, Beier, Wilk, Wojtowicz (libero).

Pierwszy mecz 3:0 dla Developresu Rzeszów, awans BKS Aluprof.,