Siatkarki BKS Aluprof w ramach 18. kolejki OrlenLigi podejmowały na własnym parkiecie drużynę PGNiG Nafty Piła. Gospodynie pozwoliły sobie tego dnia wydrzeć tylko jedną partię.

Miejscowe po gładko wygranym pierwszym secie (25:16) w drugim równie szybko przechyliły szalę zwycięstwa na swoim korzyść (25:20). W trzecim secie pilanki bardzo szybko wyszły na prowadzenie i w dalszej części spotkania nie bardzo kwapiły się by je stracić (13:6). W końcowej fazie seta podopieczne trenera Mirosława Zawieracza zbliżyły się do rywalek na dytans dwóch "oczek" jednak ostatecznie ta partia padła łupem przyjezdnych.

W czwartym secie na parkiecie trwała najbardziej zażarta walka. Ekipa Nafty ponownie od samego początku miała lekką przewagę, lecz w decydującej fazie partii bielszczanki zniwelowały stratę, a nawet objęły prowadzenie, którego już nie oddały.

Zawodniczką spotkania została wybrana Helena Horka.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:16, 25:20, 23:25, 27:25)
BKS Aluprof: Wilk, Horka, Beier, Ciaszkiewicz, Nikić, Lis, Wojtowicz (L) oraz Pelc, Szymańska.