37-letni Rafał Berliński testowany był w ostatnim sparingu z Drzewiarzem Jasienica w zespole BKS-u Stali. Doświadczony obrońca najprawdopodobniej wzmocni zespół bialan.

Zawodnik w swojej karierze występował w m.in. w Odrze Opole, Szczakowiance Jaworzno, GKS-ie Bełchatów, Zagłębiu Sosnowiec czy Sandecji Nowy Sącz. Ostatni rok obrońca spędził w Górniku Piaski. Niewykluczone jednak, że wobec kontuzji Kamila Sornata, zespół dowodzony przez trenera Jana Furlepę będzie chciał pozyskać urodzonego w 1976 roku Berlińskiego. Co warte uwagi na środku obrony w środowym sparingu zagrał również o rok starszy Łukasz Antczak.

Ponadto trzecioligowiec widziałby w swoich szeregach Damiana Nowaka, który przeciwko Drzewiarzowi zdobył jedną z bramek. Póki co zawodnik bielskiego Podbeskidzia wolałby pozostać w drużynie Młodej Ekstraklasy i jego przejście do lokalnego rywala wydaje się mało prawdopodobne. W sobotę bialanie rozegrać mają ostatni sparing tej zimy. Jeśli tylko nie spadnie śnieg, na obiekcie w Wilamowicach zmierzą się z miejscową Wilamowiczanką występującą w bielskiej "okręgówce".

bak