W pierwszy weekend marca zakończono rywalizację w biegu RMD Winter Run 2013 w Szczyrku, uznawanym za początek sezonu "Ligi Biegów Górskich?. Sukces odniósł Andrzej Juraszek z Fortuna Running Team.

Udany start zaliczyli biegacze nowej drużyny FRT, sponsorowanej przez Fortuna online zakłady bukmacherskie. Andrzej Juraszek wygrał klasyfikację juniorską i uplasował się na wysokim 11. miejscu w klasyfikacji generalnej biegu. We wspinaczce na Klimczok na dystansie 8,2 km wzięło udział ponad 130 osób. Startu nie ułatwiała mroźna zimowa aura, strome podbiegi pokryte lodem oraz gęsta mgła. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, większość "górali? ukończyło jednak bieg i rozgrzało się na mecie gorącym posiłkiem.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Damian Zawierucha z MOSiR Jastrzębie/RMD Montrail Team, który pokonał trasę w ciągu 38 minut i 21 sekund. Najszybszą kobietą na mecie była z kolei Dominika Wiśniewska-Ulfik (RMD Montrail Team/SKB Kraśnik) z czasem 43:43. Rywalizację juniorów wygrał zawodnik Fortuna Running Team, Andrzej Juraszek, osiągając szczyt Klimczoka w 44 minuty i 33 sekundy. Drugi z zawodników Fortuny - Marcin Szczurek - zajął 39. miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Niezmiernie cieszymy się ze świetnego startu naszej drużyny w inauguracji tegorocznej Ligi Biegów Górskich. Wygrana w klasyfikacji juniorów Andrzeja Juraszka jest dla niego dużym sukcesem. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu będzie w przyszłości osiągać coraz lepsze rezultaty - powiedział po biegu Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna online zakłady bukmacherskie.

Ze względu na działalność na bliskim sportowi rynku zakładów wzajemnych, Fortuna online zakłady bukmacherskie angażuje się w sponsoring oraz ważne społeczne inicjatywy, mające na celu wsparcie polskiego sportu. Firma angażuje się w sponsoring m.in. drużyn piłkarskich, Bielskiej Ligi Koszykówki czy Cieszyńskiego Biegu. Fortuna inwestuje w rozwój sportowy młodzieży, wspierając szkółkę piłkarską LUKAM 2010 i młodą drużynę biegaczy górskich Fortuna.

red