Wysokie zwycięstwo odnieśli w niedzielę we własnej hali zawodnicy DAAS Basket Hills. Bielscy koszykarze tym razem pokonali ekipę z Rybnika i wciąż plasują się w ścisłej czołówce rozgrywek.

Od samego początku niedzielnego spotkania koszykarze DAAS Basket Hills narzucili rywalowi swój rytm gry. Agresywna obrona i skuteczny atak dały bielszczanom wysokie prowadzenie (28:6) po pierwszej kwarcie. W drugiej gospodarze dołożyli kolejne dziesięć punktów przewagi i pewnym stało się, że zespół z Bielska-Białej odniesie kolejne zwycięstwo w rundzie rewanżowej trzecioligowych rozgrywek. W drugiej części pojedynku, po minimalnej porażce w trzeciej kwarcie, bielszczanie dołożyli pięciopunktowe zwycięstwo na koniec pojedynku i sięgneli po dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Najefektowniejszą akcją spotkania popisał się Paweł Sablik, który wpaniałym dunkiem pofrunął nad głowami rywali. Bielscy koszykarze wzięli srogi rewanż za poniesioną porażke w pierwszej rundzie rozgrywek.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - MKKS Rybnik 94:63 (28:6; 28:18; 19:25; 19:14)
DAAS: Kozaczka Robert - 21 pkt, Szybowicz Grzegorz - 19 pkt, Sablik Paweł - 18 pkt, Błotko Grzegorz - 12 pkt, Goryl Robert - 6 pkt, Mądry Łukasz - 6 pkt, Goryl Maciej - 4 pkt, Męcnarowski Piotr - 4 pkt, Karnia Piotr - 2 pkt oraz Adamus Mateusz - 2 pkt.