Tym razem trzynastka nie kojarzy się z pechem? W rozegranych w sobotę i niedzielę mistrzostwach Śląska juniorów zawodnicy bielskich klubów wywalczyli aż trzynaście medali.

W stawce 330 uczestników rywalizujących w bytomskiej hali, po złote medale sięgnęli: Marina Budniok (PTS Janosik) wśród juniorek młodszych w kategorii do 44 kg, Maja Rasińska (KS Gwardia) wśród juniorek w kategorii do 48 kg, Klaudia Szczepańczyk (KS Gwardia) także wśród juniorek w kategorii do 57 kg i Dawid Pękala (PTS Janosik) wśród juniorów w kategorii do 60 kg.

Pozostałe medale wywalczyli zawodnicy KS Gwardia. Srebro w kategorii juniorów zdobył Dawid Biel (73 kg), a na trzecie miejsce podium wspięli się: w kategorii młodzik Marta Zawidzka (63 kg) i Piotr Zaremba (60 kg), w kategorii junior młodszy: Milosz Grzegorzek (plus 90 kg), Patryk Sułkowski (73 kg) i Agnieszka Zawidzka (plus 70 kg) oraz w kategorii junior Marta Habarta (57 kg), Paulina Włodarczyk (57 kg) i Mikołaj Grzegorzek (81 kg).