BBTS w sobotę na własnym parkiecie podejmował drugiego z beniaminków PlusLigi Cerrad Czarnych Radom. Bielszczanie w dwóch pierwszych setach grali koncertowo.

Gospodarze w dwóch pierwszych setach byli bardzo skuteczni, a radomianie nie potrafili znaleźć recepty na gospodarzy. W szeregach bielszczan świetnie funkcjonował serwis i Pepe Gonzalez, który raz za razem utrudniał życie swoimi atakami Czarnym. Po dwóch partiach obraz gry uległ diametralnej zmianie. Czarni, głównie dzięki znakomitej grze blokiem, doprowadzili w świetnym stylu do tie-breaka.

Seta prawdy zdecydowanie lepiej rozpoczęli radomianie (0:5), ale gospodarze nie dawali za wygraną. Wpierw odrobili straty, a potem będąc na fali, zakończyli mecz swoim zwycięstwem. Najlepszym zawodnikiem spotkania rozgrywanego w Bielsku-Białej wybrany został Pepe Gonzalez.

BBTS Bielsko-Biała - Cerrad Czarni Radom 3:2 (25:16, 25:20, 15:25, 20:25, 15:13)

BBTS: Fijałek, Gonzalez, Błoński, Bućko, Buniak, Kalembka, Swaczyna (L) oraz Stojković, Kwasowski, Vlk, Kokociński, Akimienka.