Monika Borowiecka udanie zaprezentowała się na mistrzowskich zawodach w Gliwicach i w swojej kategorii wiekowej wywalczyła tytuł mistrzyni Śląska na dystansie 800 m stylem dowolnym.

Odważna decyzja trenera i zawodniczki Nowego Klubu Pływackiego o starcie w Mistrzostwach Okręgu Open w Gliwicach w trudnej konkurencji 800 m stylem dowolnym przyniosła jej upragniony tytuł Mistrzyni Śląska! Monika Borowiecka startując w kategorii 16-18 lat zajęła wprawdzie drugie miejsce, ale tegoroczny zapis regulaminowy o pominięciu w klasyfikacjach pływaków spoza Okręgu Śląskiego pozwolił bielskiej zawodniczce odebrać złoty medal zawodów. Pozostali juniorzy reprezentujący barwy NKP pokazali bardzo dobrą formę i w swoich najlepszych startach uplasowali się na 7. pozycjach: Aleksandra Olszowska osiągnęła to na 100 m stylem zmiennym, a Radosłąw Bednarz na dystansie dwa razy dłuższym.

W tym samym czasie powołana pierwszy raz kadra klubu w składzie Filip Beberok, Beniamin Budzich, Jakub Cempla, Natalia Działkowska, Anna Justyniak, Mateusz Krystyniak, Julia Ochab, Gabriela Palowska, Mikołaj Paszko, Kacper Połuszejko, Mateusz Przechrzta i Magdalena Widuch wyjechała w daleką podróż by wziąć udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich ?Świdnicka Gwiazdka 2013? - Puchar Narodów.

Wizyta na Dolnym Śląsku zakończyła się dużym sukcesem bielszczan, którzy zdobyli puchar za drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Indywidualnie w kategorii 12 lat Mikołaj Paszko został najlepszym zawodnikiem imprezy (klasyfikacja za dwa starty), a Jakub Cempla zajął miejsce trzecie. Wśród dziewcząt jako druga w swoim roczniku sklasyfikowana została Natalia Działkowska. Zawodnicy Nowego Klubu Pływackiego dziesięć razy stanęli na podium.

Dwa złota wywalczył Mikołaj Paszko (12 lat) na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym, złoto na 50 m stylem klasycznym i srebro na 50 m stylem dowolnym zdobyła Natalia Działkowska (12 lat), Mateusz Krystyniak (13 lat) zwyciężył na 50 m stylem klasycznym, podwójne srebro zawisło na szyi Jakuba Cempli (12 lat) za 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym, dwa brązy zdobyła Gabriela Palowska (11 lat) na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym, a trzecie miejsce w wyścigu na 50 m stylem motylkowym zajęła Julia Ochab (12 lat). Doskonale zaprezentowała się również mieszana sztafeta 12-latków 4x50 m stylem dowolnym, która płynąc w składzie Działkowska, Paszko, Ochab, Cempla sklasyfikowana została na drugim miejscu. Dodać wreszcie należy, że wynik Działkowskiej na 50  m stylem dowolnym w przeliczeniu na punkty FINA dał jej drugie miejsce wśród 425 zawodników tegorocznych zawodów w Świdnicy.