Na dobre trwa sezon pływackich Mistrzostw Śląskiego Okręgu Pływackiego, w których uczestniczą reprezentacje Nowego Klubu Pływackiego. Bielszczanie wciąż dominują na swoim podwórku.

15 listopada w Radlinie do rywalizacji stanęli pływacy rocznika 2002. Ekipa NKP stawiła się w składzie: Anna Justyniak, Paulina Lichosyt, Gabriela Palowska, Justyna Stec, Szymon Gizicki, Tymon Kędelski, Marcin Lechowicz, Jakub Łubkowski, Mateusz Przechrzta. Swoje aspiracje do czołówki Śląska zgłosiła Gabriela Palowska, która otarła się o podium zajmując czwartą lokatę w konkurencji 100 m stylem dowolnym, a ponadto uplasowała się na siódmej pozycji na 200 m stylem dowolnym i ósmej pozycji na 100 m stylem zmiennym.

W końcowej klasyfikacji dziewcząt biorącej pod uwagę dwa najlepsze starty Gabrysia sklasyfikowana została na 12 miejscu na 160 zawodniczek. Miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych delfinistek wywalczyła też Anna Justyniak, która  w starcie na dystansie 100 m zajęła ósme miejsce. Najlepszy z chłopców okazał się Marcin Lechowicz, który przypłynął jako jedenasty na 100 m stylem dowolnym. W zawodach wzięło udział 310 zawodników z 31 klubów.

Na dwudniowych mistrzostwach dwunastolatków 15-16 listopada w Gliwicach pojawiła się reprezentacja NKP w składzie: Julia Adamczyk-Jóskow, Natalia Działkowska,  Maria Giźlar, Marta Gwizdała, Natalia Lepczyńska, Julia Ochab, Sara Skowrońska, Beniamin Budzich, Jakub Cempla, Mikołaj Paszko, Norbert Ziółkowski. Rywalizacja zawodniczek tego rocznika to co roku - ze względu na osiągane rezultaty - małe mistrzostwa Polski. Nie inaczej było i tym razem. Osiągnięte wyniki medalistek uplasowały je w czołówkach rankingów ogólnokrajowych. Swój udział miała w tym Natalia Działkowska, która wywalczyła tytuł wicemistrzowski na 100 m stylem zmiennym (czas 1:13,60 - 2. wynik w kraju) i zdobyła trzy medale brązowe na 100 m stylem klasycznym (czas 1:23,84 - 9. wynik w kraju), 100 m stylem dowolnym (czas 1:06,26 - 6. wynik w kraju) i 100 m stylem grzbietowym (czas 1:13,86 - 4. wynik w kraju).

Wielką radość wywołał w naszej drużynie start Mikołaja Paszko na 50 m stylem motylkowym. Czas 31,95 dał mu brązowy medal mistrzostw i aktualnie 8. wynik w Polsce. Warto też wspomnieć o bardzo dobrym występie Benka Budzicha, który płynąc na 200 m stylem grzbietowym uzyskał ósmy czas zawodów. Piątą sztafetą mistrzostw w konkurencji 4x100 m stylem zmiennym została ekipa NKP płynąca w zestawieniu Benek Budzich, Norbert Ziółkowski, Mikołaj Paszko, Jakub Cempla. W klasyfikacji medalowej bielski klub zajął miejsce dziewiąte. W zawodach startowało 241 zawodników z 30 klubów.