Druga kolejka PlusLigi przyniosła małą niespodziankę. BBTS po czterech setach pokonał AZS Politechnikę Warszawa. Najlepszym zawodnikiem meczu był Maciej Fijałek.

AZS Politechnika Warszawska dobrze weszła w mecz i wygrała partię otwarcia. Beniaminek z Bielska-Białej pokazał jednak, że przed własną publicznością potrafi prezentować bardzo skuteczną siatkówkę. Gra podopiecznych Jakuba Bednaruka nie pozwoliła nawet na wywalczenie jednego "oczka", bowiem w kolejnych partiach to zawodnicy miejscowego BBTS-u byli skuteczniejsi. Przełomowy okazał się trzeci set, wygrany przez BBTS na przewagi do 27. W czwartej partii bielszczanie od początku kontrolowali wydarzenia na boisku i wywalczyli pierwsze zwycięstwo w PlusLidze!

Jose Luis Gonzalez był wyróżniającą się postacią drużyny zwycięskiej i autorem 22 punktów. Galeria zdjęć z tego spotkania dostępna jest, tutaj.

BBTS Bielsko-Biała - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (18:25, 25:21, 29:27, 27:25)

BBTS: Fijałek, Błoński, Gonzalez, Stojković, Buniak, Kokociński, Swaczyna (L) oraz Kwasowski, Vlk, Kalembka, Bućko