W drugiej kolejce Orlen Ligi zespół Pałac Bydgoszcz na własnym parkiecie podejmował BKS Aluprof. Bielszczanki, wygrywając 3:1, zapisały trzy punkty do tabeli rozgrywek.

Bardzo łatwo bielszczankom przyszło zwycięstwo w pierwszym secie. Aluprof podporządkował sobie grę już od pierwszych piłek (1:8) i do końca partii trzymał rękę na pulsie. Bydgoszcz drugą partię przegrała na własne życzenie. Gospodynie prowadziły 21:14, ale poczuły się zbyt pewnie i przegrały "wygranego" seta 22:25! W trzeciej odsłonie bydgoszczanki po bardzo ciekawej końcówce przedłużyły jeszcze losy tego pojedynku. Aluprof w secie czwartym postawił jednak kropkę nad I i mocnym akcentem zakończył spotkanie.

MVP meczu wybrano Heike Beier, autorkę 27 punktów.

KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (14:25, 22:25, 25:23, 17:25)
BKS: Szymańska, Horka, Czypiruk-Solarewicz, Beier, Nikić, Lis, Wojtowicz (L) oraz Pelc, Strózik, Wilk