Mistrzowie Polski w siatkówce, Asseco Resovia Rzeszów, udanie zainaugurowali sezon 2013/2014. Rzeszowianie pokonali w pierwszym meczu rozgrywek bielskiego beniaminka.

BBTS tylko w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walkę z mistrzem Polski. Po drugim, stosunkowo gładko przegranym secie, w trzeciej partii goście znów poderwali się do walki i do samego końca walczyli o wygraną w secie. Ostatecznie BBTS przegrał i tę partię do 23 i całe spotkanie 0:3.

W bielskiej ekipie na słowa uznania zasłużyli Michał Błoński i Jose Luis Gonzalez, którzy powinni w kolejnych spotkaniach PlusLigi stanowić o sile ekipy dowodzonej przez trenera Janusza Bułkowskiego.

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)
BBTS: Błoński, Buniak, Fijałek, Gonzalez, Kokociński, Stojković, Swaczyna (libero) oraz Kalembka, Kwasowski, Vlk.