Duży sukces odniósł zawodnik BTT "Wielki Szlem", startując w silnie obsadzonym turnieju we Frydku-Mistku w Czechach. Igor Kubalka poległ dopiero w wielkim finale.

Turniej Prince Summer Baby Tour Masters odbył się 21 września na kortach tenisowych TK Tennispoint Frydek-Mistek. Igor po rozegraniu trzech meczy grupowych (dwa zwycięstwa i jedna porażka) zajął drugie miejsce w grupie i awansował do 1/8 finału. W tej fazie pokonał po raz pierwszy w swojej karierze Daniela Vasenke /brązowego medalistę mistrzostw Czech do lat 7 w 2012 roku/ w stosunku 4:1. Zwycięstwo to bardzo motywująco zadziałało na zawodnika, który w ćwierćfinale pokonał kolejnego zawodnika z Czech, a w półfinale swojego odwiecznego rywala i przyjaciela z kortu Mateusza Okrzesika z Żywca w stosunku 4:2.

W finale Igor nie sprostał Jakubowi Mensikowi i zajął drugie miejsce w turnieju. Jest to największy sukces zagraniczny bielskiego zawodnika. Jego ofensywny styl gry oraz serwis wzbudzały zachwyt wśród czeskich kibiców. Igor został zaproszony na kolejne turnieje w Czechach, co jest wielkim wyróżnieniem i okazją do konfrontacji z innymi zawodnikami. Nie od dziś wiadomo, że Czesi to światowa potęga białego sportu i bardzo wiele można się od nich nauczyć. Trenerem Igora jest Przemysław Głowacki, który stale współpracuje z innymi klubami i trenerami w Czeskiej Republice.