W minionym tygodniu w dniach 19-23 sierpnia najlepszy bielski tenisista Mikołaj Wrzoł grał w turnieju z serii Tennis Europe w Austrii w miejscowości Vandans.

W grze pojedynczej Mikołaj dotarł do II rundy w której uległ turniejowej "1", późniejszemu zwycięzcy Gabrielowi Huber z Austrii. Mikołaj zagrał bardzo dobrze, ale przy mocnym wietrze nie potrafił przeciwstawić się bardzo agresywnie grającemu najlepszemu Austiakowi i przegrał  6/7, 3/6. Warto zaznaczyć, że Mikołaj urwał późniejszemu zwycięzcy najwięcej gemów i blisko był wygrania pierwszego seta.

Niepowodzenie w grze singlowej Mikołaj powetował sobie w deblu.  Polska para Mikołaj Wrzoł/Daniel Michalski należeła do cichych faworytów turnieju. Turniejowa "2", stanęła na najwyższym stopniu podium pokonując w finale nr 1 turnieju Huber (AUT)/ Santarossa (SUI) 6/1, 2/6, 10/4.

Tak więc już po raz drugi w ciągu miesiąca Mikołaj, teraz z najlepszym polskim 13-latkiem Danielem Michalskim, a wcześniej z Aleksadrem Sadalem wygrał turniej międzynarodowy z serii Tennis Europe. Przypomnijmy, że w połowie sierpnia Wrzoł wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.