Rozgrywany w dniach 1-3 marca International Swim Meeting Berlin to jedna z bardziej prestiżowych i masowych imprez pływackich w Europie. Bielsko-Biała będzie miało tam swoją reprezentantkę.

Impreza rozgrywana jest co roku na nowoczesnym 50-metrowym obiekcie kompleksu Europasportpark w stolicy Niemiec. Magnesem tegorocznej edycji jest fakt znalezienia się jej na liście zawodów kwalifikacyjnych do tegorocznych Mistrzostw Świata w Barcelonie. Organizatorzy zamknęli listę zgłoszeń przed czasem rejestrując na niej ponad 1500 zawodników z 211 klubów pływackich. Wśród zawodników znajdą się reprezentanci 26 krajów europejskich oraz egzotycznej Rwandy. Trzydniowe zawody rozgrywane są w kilku kategoriach wiekowych począwszy od młodzików, a skończywszy na seniorach. Konkurencje 50-cio i 100-metrowe rozgrywane są systemem przedpołudniowych eliminacji i popołudniowych finałów, o wynikach pozostałych decyduje rezultat pojedynczego startu.

W tym roku w gronie rywalizujących zobaczymy 12-letnią bielszczankę Natalię Działkowską. Zawodniczka Nowego Klubu Pływackiego wystartuje przynajmniej czterokrotnie: na 50 m i 100 m stylem grzbietowym oraz 50 m i 100 m stylem klasycznym. Bielska pływaczka to jedna z czołowych zawodniczek swojego rocznika w Polsce, notowana w ubiegłym sezonie w klasyfikacji wielobojowej na 5. miejscu.

Ponieważ organizatorzy przewidują bezpośrednie transmisje w Internecie (strona www.ism-germany.com), poczynania naszej reprezentantki będziemy mogli śledzić na bieżąco.

red