„Jestem Aki” Doroty Kassjanowicz w reżyserii Bartosza Kurowskiego to pełne ciepła i humoru przedstawienie o wkraczaniu dziecka w świat dorosłych.

Aki to owad, któremu rodzice nadali t-AKI-e imię, bo przecież skąd mogli wiedzieć czy będzie „TAKI, czy może TAKI”. Pragnęli, by sam odkrył kim jest i w tym celu pozwolili mu wyruszyć w samodzielną podróż.

W przedstawieniu najważniejszy jest motyw drogi i kolejne spotkania Akiego z mieszkańcami lasu, w trakcie których odważny owad poznaje różnorodność świata oraz dookreśla kim i jakim chce być w przyszłości. Poznając innych, poznaje siebie.

Spotykając kolejne owady widzi jakie postawy warto naśladować, a jakie nie. Szybko orientuje się, że pomimo tego, że wciąż jest małym, niedoświadczonym Akim wielu owadom może pomóc.

Podróż przez las, tak fascynująca dla Akiego, będzie równie fascynująca dla Widzów i to nie tylko dzięki kolejnym niesamowitym spotkaniom. Spektakl pełen jest dowcipnych, wartkich dialogów i celnych puent. Przyjazną atmosferę lasu i jego mieszkańców tworzą pomysłowe lalki i maski Klaudii Laszczyk. Przedstawienie urozmaicają też piosenki, do których muzykę skomponował Łukasz Matuszczyk.

Spektakl opowiada o tym, że trzeba młodemu człowiekowi pozwolić samodzielnie odkrywać świat, bo tylko w ten sposób może się on dowiedzieć kim jest. To ciekawa, atrakcyjna, a zarazem pouczająca pozycja w repertuarze Teatru Banialuka, która młodemu widzowi pozwoli przeżyć wiele niesamowitych przygód i nauczyć się odwagi, a dorosłemu zrozumieć świat dziecka i zobaczyć na nowo, ukazany w nieco satyrycznym świetle poplątany świat dorosłych.

Adaptacja i reżyseria Bartosz Kurowski

Scenografia Klaudia Laszczyk

Muzyka Łukasz Matuszyk

 

Premiera 24 listopada

 

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Wydawnictwo TASHKA.

 

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat

Czas trwania 60 min.

Ceny biletów
- bilet indywidualny - dzieci - 18 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 23 zł
- bilet grupowy - 16 zł

Gdzie i kiedy?

W dniu dzisiejszym spektakl nie jest grany w bielskich teatrach.