Robinson Crusoe z utworu Daniela Defoe jest dzielnym, żądnym przygód żeglarzem, którego morze kieruje na bezludną wyspę. Bohater uczy się żyć na nowo, odkrywa ile ma siły i odwagi. Jednak myśl o powrocie do cywilizacji wciąż mu towarzyszy i dlatego wciąż podejmuje próby wydostania się z wyspy.

Bohater naszego spektaklu również znalazł się na bezludnej wyspie, ale nie podczas prawdziwego sztormu lecz przez chorobę, w wyniku której zapadł w sen. Dzięki potędze wyobraźni przenosi się na kolorową wyspę. Spotyka tam zadziornego Kozła Barnabę, mówiącą ludzkim głosem Papugę Polly i oczywiście… Piętaszka. Jego wyspa zapełnia się egzotycznymi krabami, wielobarwnymi motylami i wreszcie świetlikami, które tak pięknie potrafią rozjaśnić noc. W chwilach gdy czuje się samotny i zagubiony mieszkańcy wyspy pocieszają go i pomagają mu oswoić strach. Robinson pragnie wyzdrowieć i powrócić do bliskich. Wysyła w świat komunikat: „S.O.S.! RATUNKU ROBINSON NA WYSPIE CHCE DO DOMU”. I jak to w bajkach bywa Robinson nie tylko odnajduje drogę do domu, ale i klucz do tego, jak cieszyć się z najprostszych, codziennych rzeczy. 

Każdy może się czasem poczuć jak Robinson, zwłaszcza kiedy jest smutny, samotny lub chory. Jednak z każdej wyspy można się wydostać i wrócić do domu. I o tym opowiada właśnie nasz spektakl.

Przedstawienie pełne jest magii i baśniowości. Niesamowitość bezludnej wyspy podkreśla piękna oprawa plastyczna oraz ciekawe lalki, maski i nastrojowa, tworzona również na żywo muzyka.

Przedstawienie dla widzów od 7 lat.

Czas trwania 60 min.


Ceny biletów
- bilet indywidualny - dzieci - 18 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 23 zł
- bilet grupowy - 17 zł

scenariusz Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký

dramaturgia i tekst Elżbieta Chowaniec

reżyseria i scenografia Marek Zákostelecký

muzyka Vratislav Šrámek

ruch sceniczny Aneta Jankowska

Gdzie i kiedy?

W dniu dzisiejszym spektakl nie jest grany w bielskich teatrach.