W czwartek, 20 czerwca o 19.00, Bielskie Centrum Kultury zaprasza na koncert "Muzyczny szejker" w wykonaniu Chóru Młodzieżowego Ave Sol oraz nowo powstałego chóru dla dorosłych Ave Sol Maiorum.

W programie będzie można usłyszeć utwory m.in. z bajek Disneya oraz takich filmów jak  „Titanic", musicalu „Mamma Mia" czy z serii z agentem Jamesem Bondem.

Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol działa w BCK-u od początku lat 80. XX w. Jest laureatem wielu nagród na festiwalach i konkursach chórów w kraju i za granicą. Chór tworzą młodzi ludzie – uczniowie i absolwenci gimnazjów i szkół średnich. Ave Sol ma w repertuarze przede wszystkim utwory z kanonu muzyki klasycznej – od dawnej, renesansowej, romantycznej, poprzez klasykę europejską, kompozycje współczesne, po pieśni negro spirituals i gospel oraz muzykę rozrywkową. Kierownikiem i dyrygentem Ave Sol jest artysta chóru Filharmonii Śląskiej w Katowicach Marcin Pollak.

"Muzyczny szejker", 20 czerwca godz. 19.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 30 zł, ulgowe - 20 zł (dzieci i młodzież).