W środę, 20 września o 18.00, w Bielskim Centrum Kultury w ramach cyklu "Koncert dla wszystkich" zagra zespół Universe.

Universe to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych założony przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w 1982 roku, laureat festiwali w Opolu i w Sopocie. Piosenki grupy sukcesywnie stawały się przebojami, okupując najbardziej popularne listy przebojów. Setki koncertów przysporzyły im wielu wiernych słuchaczy i fanów. Popularność osiągnęli nie tylko w Polsce, ale i wśród Polonii w wielu krajach Europy i Ameryki. Wydali łącznie 14 albumów, zawierających ponad 150 piosenek.

Każdy koncert jest sentymentalnym powrotem do muzyki lat 80. i 90. Gromadzi wszędzie rzesze fanów, wyzwala chęć wspólnej zabawy i daje wiele powodów do wzruszeń.

Zespół świetnie brzmi i dba , by twórczość Mirosława Breguły, wspaniałego artysty, kompozytora , autora tekstów i aranżera była jak najlepiej przekazana na koncertach, przypominając największe przeboje oraz promując mniej znane piosenki zespołu.

Największe przeboje Universe: „Tacy byliśmy”, „Tyle chciałem Ci dać” (duet z Beatą Kozidrak), „W perły zmienić deszcz”, „Wołanie przez ciszę”, „Deszczowa nieznajoma”, „Mr. Lennon”, „Nie wiem czy to miłość”, „ Głupia Żaba”, „ Ciągle szukam drogi”.

Dzisiejszy skład zespołu:
Henryk Czich - wokal, piano
Wojciech Wesołek – gitary
Damian Filipowski – gitary
Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe
Marek Kopecki – gitara basowa
Grzegorz Krzykawski – perkusja

Universe, 20 września godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 30 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).