Z okazji 35-lecia Bielskiego Centrum Kultury, placówka zaprasza na szczególne wydarzenie - niezwykły koncert piosenek Marii Koterbskiej w nowych, autorskich aranżacjach przygotowanych przez kompozytora i aranżera Krzysztofa Maciejowskiego. Gala "Maria i cały ten jazz" odbędzie się w sobotę, 18 marca o 18.00.

- To będzie wyjątkowa podróż muzyczna przez krainę zaczarowanych opowieści sprzed lat, podróż pełna miłości, radości, siły życia i małych smuteczków.  Poczują Państwo, jak działa swingujący "Deszcz" i jak pięknie bywa w gorące, pełne uczuć "Augustowskie noce", dowiecie się do czego służą kolorowe "Parasolki" dla dorosłych i dla dzieci, nabyte u zaczarowanego sprzedawcy parasoli i co trzeba wrzucić " Do grajacej szafy ... " i wreszcie, dowiecie się gdzie "Zachodzi słoneczko". Te oraz inne, znane i mniej znane przeboje, usłyszycie Państwo w pięknym i niezwykłym wykonaniu. - zachęcają w BCK-u.

W koncercie wezmą udział znani szerokiej publiczności, fenomenalni wykonawcy o niezwykłych głosach: charyzmatyczna i utytułowana Katarzyna Moś, pełna rozkołysanego jazzem wdzięku Beata Przybytek, niepowtarzalna i wielobarwna Iwona Loranc, obdarzona potężnym głosem o wyjątkowych możliwościach Beata Bednarz, wrażliwa i czarująca Ela Tanistra, niezwykle zdolna młoda adeptka sztuki wokalnej Maja Golec oraz jedyny mężczyzna o sugestywnym głosie do zadań specjalnych, Jarosław Krużołek, wokalista zespołu Riffertone.

Artystom towarzyszył będzie duży zespół wybitnych instrumentalistów, na stałe współpracujących ze znanymi wykonawcami scen polskich.

Gala 35-lecia BCK - koncert "Maria i cały ten jazz", 18 marca godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 100 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+, Zasłużony dla Zdrowia Narodu).