Artyści Baletu Opery Kijowskiej zaprezentują w Bielskim Centrum Kultury widowisko "Śpiąca Królewna". Balet w trzech aktach, adresowany zwłaszcza do rodziców z dziećmi, wystawiony zostanie w poniedziałek, 5 grudnia o 18.00.

Kto z nas nie wspomina magicznego świata baśni, których z zapartym tchem słuchaliśmy, kiedy rodzice nam je czytali przed snem...? Kto z nas nie pamięta stu lat snu pięknej Królewny Aurory, która już w dniu swoich chrzcin została skazana przez złą wróżkę na śmierć od ukłucia igłą, gdy osiągnie wiek dorosły? Pamiętamy, że ten zły czar dobra Wróżka Bzu zamieniła na sto lat snu, z którego zbudzi ją pocałunek pięknego księcia. Pomimo wielkiej ostrożności ze strony dworu, niestety zła Wróżka Carabosse podstępem doprowadza do spełnienia swojego zaklęcia, 16-letnia Królewna Aurora wraz z całym dworem zapada w 100-letni sen.

Po upływie 100 lat w okolicach zaczarowanego zamku pojawia się Książę Desire, któremu dobra Wróżka Bzu ukazuje postać pięknej Aurory. Zaintrygowany urodą Królewny Książę zaczyna szukać królewny, i przy pomocy Wróżki Bzu niebawem ją odnajduje w zasnutej pajęczynami komnacie. Zauroczony całuje śpiącą dziewczynę, którą ten pocałunek budzi wraz z całym dworem po stu latach snu.

Jak to w świecie bajek zwykle bywa, zakończenie jest zawsze szczęśliwe, dochodzi do zaślubin Aurory z Księciem Desire, trwa wielka zabawa, wśród gości pojawiają się dobre Wróżki i postaci z innych bajek: Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Błękitny Ptak i wiele, wiele innych. Trwa wspaniała zabawa, młoda para wykonuje przepiękny taniec wyrażający ich wielkie uczucie, na zakończenie balu wszyscy wykonują mazurka, po którym następuje błogosławieństwo udzielone przez Króla i Królową, a nad całością czuwa dobra Wróżka Bzu.

Balet "Śpiąca Królewna", 5 grudnia godz. 18.00, Bielskie Centrum Kultury. Bilety - 120 zł (zniżki: Bielska Karta Rodzina+, Bielska Karta Seniora, Weteran+, dzieci).